ProjeAyrıcalıklarımızSosyal yaşamÖdüllerimizİletişim
     
 

İNŞAAT YAPI SİSTEMİ

Mimarisiyle olduğu kadar inşaat teknolosiyle de dikkat çeken Elit Grand Palas'ın tüm tasarım ve statik hesapları, yürürlükteki son Deprem Yönetmeliği, TS 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümlerine uygun şekilde yapılmıştır. Betonarme taşıyıcı sistemin beton kalitesi ortalama standartların üzerinde C30 olup, beton çeliği sınıfı ST3'tür. Detaylı zemin sondajlarına ve zemin etüt raporlarına uygun olarak; yükleri sağlam zemine aktaran betonarme radye temel ve deprem kuvvetlerini güvenli bir şekilde karşılayan betonarme taşıyıcı sistem kullanılmakta. Elit Grand Palas'ta, teknik danışmanlar ve yapı denetim firmaları tarafından laboratuvarlarda ve şantiyede kalite kontrol testlerinden geçirilen, TSE Belgeli, yüksek kalitedeki yapı malzemeleri kullanılmakta.

AKILLI BİNA

Elit Grand Palas'ın en son teknolojiyle donatılmış altyapısı ve akıllı bina altyapısıyla takip edilen ısıtma ve havalandırma sistemiyle enerji tasarrufu sağlayan aydınlatma otomasyonları, ortak alanlardaki Wi-Fi (kablosuz internet erişimi) sayesinde evinizde rahat yaşayacak, keyifle çalışacaksınız.

Elit Grand Palas'ta güvenlik merkezi ile bağlantılı CCTV devresi ve etkin, uzman bina yönetimiyle 24 saat güvende olursunuz. Projede havalandırmalı, güvenlik alarmlı, ses bağlantılı, deprem sensörlü olmak üzere otopark katları ile bağlantılı 4 adet geniş kapasiteli asansör ve merkezi jeneratör grubu kullanılacaktır.

 

YANGIN TESİSATI

Tüm ortak alanlarda, otoparklarda yangın söndürme-sprinkler sistemi, blok içerisinde 3 adet yangın merdiveni, kat hollerinde yangın söndürme hortumları ve tüplerinin yer aldığı yangın dolapları, güvenlik merkeziyle bağlantılı otomatik yangın sistemi sayesinde binanın yangın güvenliği en üst düzeyde sağlanacaktır.

MEKANİK TESİSATI

Merkezi, otomatik kontrollü havalandırma, ısıtma ve soğutma (air-conditioning) sistemi,otomatik kontrollü, yüksek verimli doğal gaz kazanlarından oluşan merkezi ısıtma sistemi, ısıölçer sistemi, daire içlerinde zeminden kılışı borularla dağıtım ve projesine uygun konvektör ve/veya panel radyatörler, bireysel faturalandırma sistemli 24 saat merkezi sıcak su, pis su şaftlarında sessiz boru sistemi, deprem sensörlü doğal gaz sistemi, kanallı soğutma ve havalandırma sistemi kullanılacaktır.

ELEKTRİK TESİSATI

Bina otomasyonu ve faturalamaya uygun elektronik sayaçlar, hayat koruyucu kaçak akım rölesi, zehirli gaz çıkarmayan halojensiz kablo tesisatı, yıldırımdan korunma tesisatı ve paratoner, topraklama tesisatı, otomatik olarak devreye giren merkezi jeneratör, son sistem uydu ve kablolu TV altyapısı, her dairede telefon hattı, hızlı kablosuz internet için ADSL altyapısı, kaçak akım röleli, buatsız elektrik tesisatı Elit Grand Palas projesinde güvenliğiniz ve rahatınız için düşünülen ayrıntılardan.